Kitap Önerileri  

Quantum Enigma

quantum enigmaFizikçilerin atomu anlamaya çalıştırırken geliştirdikleri bilimin en başarılı teorisi quantum mekaniğini, kitabın yazarları  Bruce Rosenblum ve Fred Kuttner fazla da teknik olmayan bir dille, teoriyi geliştirenler hakkında hikayeler ve anektodlarla anlatıyor.

Devamını oku...

Led Projeleri

Brillant led projectsBrillant Led Projects, hobi olarka ilgilenen ve deneysel çalışmalar yapanlar için 20 temel elektronik tasarımı adım adım sunuyor. Yaratıcı yanınızın ortaya çıkmasına izin verecek bu kitapta adım adım anlatılmış 20 tane proje bulacaksınız. Devamını oku...

   

Su Islahı Prensipleri ve Tasarımı

Su ıslahı mühendisliği ile ilgili teori ve pratiklere yönelik rehber. Klasik bir referans niteliğindeki bu kitabın yeni versiyonunda su islah sistemlerinin tasarımı ile ilgili kapsamlı teori ve pratikler, yasal düzenlemeler güncel çevresel konular ve kimyasal ajanlarla mücadele teknikleri güncellenmiş haliyle bulunuyor.

 

Şehir su şebekesi yönetimi ve su ıslahı konularında MWH'den en önde gelen uzmanlar tarafından yazılan kitapta su kimyasından, mikrobiyolojiye, su içerisindeki bileşenlerin belirlenmesi konusunda güncel metodlara ve su ıslahı ile ilgili son teknolojilere kadar geniş bir yelpazede konular detaylı olarak ilüstrasyonlar, fotograflar, tablo ve verilerle anlatılıyor.  

Bunun ötesinde ileri oksidasyon, geliştirilmiş koagülasyon gibi yeni konulara da yer verilirken, tıbbi ilaçlar ve kişisel bakım ürünlerinin arıtılması için yöntemler, membran filtrasyonu, ters osmoz  ve ozon eklenmesi gibi ileri ıslah yöntemleri de detaylı olarak anlatılıyor ve tartışılıyor. 

  • Konuyla ilgili çalışan mühendislerin elinde olması gereken bir referans. Öte yandan inşaat ve çevre mühendisliği öğrencileri için de son derece faydalı olabilecek bir kaynak. 

  • Kitabın birinci versiyonu da dünyada 35 ülkede 180 ofis bulunduran ve 7000'den fazla uzmanın çalıştığı bu konuda dünyada en önde gelen şirketlerden biri olan MWH çalışanları tarafından hazırlanmıştı. 

John Wiley & Sons; Haziran 2012
1888 sayfa; ISBN 9781118103777

 

Share
Powered by Bullraider.com
   
Gerçek Zamanlı Yönetim Sistemleri
   
Uzaktan hareketli ve sabit tank takibi
   
Müşteri akaryakıt tüketimi ve tank takibi
   

Twitter'da takip et  

   

Aylık Bülten  

Teknik Bülten

Ayın konusu ile ilgili, makale, bağlantı, yorum, reklam, tanıtım. Yayınlansın dediğiniz ne varsa gönderin. Tecrübe ve katkılarınız bizi memnun eder.  

Telemetri

Bugün uzaktaki makina ve ekipmanlarınızla konuştunuz mu?

Onları dinleyin! Söyleyecekleri şeyler önemli olabilir.

Makinaların genelde söyleyecekleri çok şey vardır ama gerekli ses ve görüntü ekipmanları ile donatılmamıştır. Telemetrik sistemleri kullanarak onları dinleyebilir, ölçülebilir her şey hakkında bilgi alabilirsiniz.

Telemetri deyince tam neyi kastediyoruz?  Devamını oku...

Veri Güvenliği

Kablolu sistemler kapalı alanda çalıştıkları için veri güvenliği açısından daha üstün gözükmelerine rağmen, gerçek tam da böyle değildir. GSM/GPRS ağı üzerinde çalışan telemetrik modüller Devamını oku...

RF Sistemler

Radyo dalgaları uzayda hareket eden ve pek çok iletişim sisteminin temelini oluşturan elektromanyetik dalgalardır. Değişen frekansları ile radyo yayınlarının yanı sıra kablosuz cihazlarda, telefon, televizyon, radar, navigasyon ve telemetrik sistemlerde kullanılmıştır.

Radyo dalgalarında frekans belirleyici özelliktir. Kısa dalgaların

Devamını oku...

Telemetrik Takip Uygulama Örnekleri

Asagıdaki uygulama örnekleri TURA Teknoloji Danışmanlık'ın gönderdiği uygulama örneklerinden seçilmiştir. Detaylar için www.turaconsulting.com 

Uzaktan Tank İzleme Sistemleri

Her geçen gün firmaların LNG (sıvılaştırılmış doğal gaz) depolama tanklarını İzleme taleplerinde artış olmaktadır. Bu tankların çoğu ya erişimi uzak bir yerde ya da şehir dışında bulunmaktadır. Bazı yerlerde ise bulunan tank sayısı birden fazla olabilmektedir.

Telemetri modülleri, Devamını oku...

   
Real-time visitors monitor and live stats
© MUHENDIX.Com 2012, Tum hakları saklıdır.