Kitap Önerileri  

Bu Sizi daha Akıllı Yapacak

David Brooks’un ön sözüyle John Brockman’ın kitabı, “Bu Sizi Daha Akıllı Yapacak”  herkesin ufkunu açabilecek fikirlere değiniyor. “Herkesin kavrama kabiliyetini geliştirecek bilimsel kavramlar nelerdir?” kitabın konusu ve John Brockman’ın dünyanın en önemli düşünürlerine yönelttiği soru bu. Gelen cevaplar psikoloji, felsefe, ekonomi, fizik, sosyoloji ve daha pek çok alanın öncülerinden. Kitap en çok satanlar arasında.

Devamını oku...

Yeni Quantum Evreni

yeniquantumevreni1987 yılında basılan Quantum Evreni kitabının başarısından sonra quantum meakniği alanında pek çok yeni gelişme kaydedildi. Yeni Quantum Evreni, quantum fiziğinin temellerine güncel ve anlaşılması kolay bir giriş yapıyor ve günlük yaşamımızı nasıl etkilediğini anlatıyor. Devamını oku...

   

Okumadıysanız, okuyun; okuduysanız, bir daha

one-minnute-managerKen Blanchard'ın fenomen olmuş en çok satanlar arasındaki klasiği.  “Bir Dakika Yöneticisi” kendi kendini yönetebilmek için gerekli nitelikleri anlatıyor. Çok net anlatımı olan ve kolay okunabilen bir kitap. Kendi kendini yönetme ve Bir dakika Yöneticisi, güçlü, özgür ve otonom yapının doğru şekilde nasıl birleştirilmesi gerektiğini açıkça ortaya koyuyor.

 

Kitapta Ken Blanchard, Susan Fowler ve Laurence Hawkins, Steve adında genç ve işini kaybetmek üzere olan bir reklam yöneticisinin hikayesini anlatıyor. Yetenekli bir sihirbaz olan Cayla ile yaptıkları bir seri sohbette, durumu ile ilgili sorumluluğu üstlenmesi ve kurbanı oynamaması gerektiğinin farkına varıyor.  Cayla, Steve’e kendi kendini yönetebilmesi için gerekli üç özelliği anlatıyor. Bu üç özelliği geliştirmek için gerekli teknikler Steve’in işini geri kazanmasında yardımcı olmakla kalmıyor, kişisel gelişim, öğrenme ve başarının anahtarını da veriyor.

25 yıldır Fortune 500 şirketlerinden küçük işletmelere kadar pek çok yönetici kişisel gelişim, iş tatmini ve prodüktivite konusunda Ken Blanchard’ın yönetim metodunu takibediyordu. Bu kitapta anlatılan teknikler de kişisel gelişim konusunda önemli ışıklar yakıyor.

Pek çok yerde muhakkak okunması gereken kitaplar arasında geçiyor. Bir solukta okursunuz. Aksam basladım, sabaha bitmişti. Okuduktan sonra bir daha okumak isteyeceğiniz kitaplardan. 

HarperCollins; Ekim 2009
176 sayfa; ISBN 9780061205910

Share
Powered by Bullraider.com
   
Gerçek Zamanlı Yönetim Sistemleri
   
Uzaktan hareketli ve sabit tank takibi
   
Müşteri akaryakıt tüketimi ve tank takibi
   

Twitter'da takip et  

   

Aylık Bülten  

Teknik Bülten

Ayın konusu ile ilgili, makale, bağlantı, yorum, reklam, tanıtım. Yayınlansın dediğiniz ne varsa gönderin. Tecrübe ve katkılarınız bizi memnun eder.  

Telemetri

Bugün uzaktaki makina ve ekipmanlarınızla konuştunuz mu?

Onları dinleyin! Söyleyecekleri şeyler önemli olabilir.

Makinaların genelde söyleyecekleri çok şey vardır ama gerekli ses ve görüntü ekipmanları ile donatılmamıştır. Telemetrik sistemleri kullanarak onları dinleyebilir, ölçülebilir her şey hakkında bilgi alabilirsiniz.

Telemetri deyince tam neyi kastediyoruz?  Devamını oku...

Veri Güvenliği

Kablolu sistemler kapalı alanda çalıştıkları için veri güvenliği açısından daha üstün gözükmelerine rağmen, gerçek tam da böyle değildir. GSM/GPRS ağı üzerinde çalışan telemetrik modüller Devamını oku...

RF Sistemler

Radyo dalgaları uzayda hareket eden ve pek çok iletişim sisteminin temelini oluşturan elektromanyetik dalgalardır. Değişen frekansları ile radyo yayınlarının yanı sıra kablosuz cihazlarda, telefon, televizyon, radar, navigasyon ve telemetrik sistemlerde kullanılmıştır.

Radyo dalgalarında frekans belirleyici özelliktir. Kısa dalgaların

Devamını oku...

Telemetrik Takip Uygulama Örnekleri

Asagıdaki uygulama örnekleri TURA Teknoloji Danışmanlık'ın gönderdiği uygulama örneklerinden seçilmiştir. Detaylar için www.turaconsulting.com 

Uzaktan Tank İzleme Sistemleri

Her geçen gün firmaların LNG (sıvılaştırılmış doğal gaz) depolama tanklarını İzleme taleplerinde artış olmaktadır. Bu tankların çoğu ya erişimi uzak bir yerde ya da şehir dışında bulunmaktadır. Bazı yerlerde ise bulunan tank sayısı birden fazla olabilmektedir.

Telemetri modülleri, Devamını oku...

   
Real-time visitors monitor and live stats
© MUHENDIX.Com 2012, Tum hakları saklıdır.