İş hayatında sürdürülebilir başarı için bu özellikler şart

electronic communicationFarklı meslekler için farklı meziyetler gereklidir ve bu listenin de pek bir sınırı yoktur ancak, mesleğiniz ne olursa olsun, iş hayatında başarıyı yakalamak ve sürdürmek için sahip olmanız gereken özelliklerdir. Bu özelliklerdir ki pozisyonunuz ya da mesleğiniz her ne olursa olsun, size başarının kapısını açar:

İyi iletişim yetenekleri
Empati
Vizyon
İşi bitimeye odaklanmak
Kendi kendini motive edebilmek
Yaratıcılık
Sağlıklı ve dengeli bir fiziksel ve ruhsal yapı
Liderlik özelliği
Odaklanabilmek
Çevre ve kişisel iletişim ağı
Kadirşinaslık

Bu özellikleri, öyle bir haftalık bir profesyonel eğitimle ya da bir iki kitap okuyarak falan da edinmeniz mümkün değil. Bu tarz motivasyon eğitimleri en fazla aklınızda bir ışık yakabilir ve “hımmm” demenize yol açar. Esinlenirsiniz ama kısa bir süre sonra unutursunuz ve kalıcı bir fayda elde edemezsiniz. Halbu ki bu özellikler, kendinizi sürekli eğitimde kabul ederek hayatınız boyunca geliştirmeye çalışmanız gereken özellikler. Bu sayede, kabiliyetleriniz, kapasiteniz arttığı gibi, işlerinizi bitirirken yaşadığınız zorlukların ortadan kalktığını, fikirleriniz etrafında falliyetlerin yoğunlaştığını ve etrafınızda daha fazla insanın biriktiğini görebilirsiniz.

 

Share
Powered by Bullraider.com
   

Twitter'da takip et  

   

Aylık Bülten  

Teknik Bülten

Ayın konusu ile ilgili, makale, bağlantı, yorum, reklam, tanıtım. Yayınlansın dediğiniz ne varsa gönderin. Tecrübe ve katkılarınız bizi memnun eder.  

Telemetri

Bugün uzaktaki makina ve ekipmanlarınızla konuştunuz mu?

Onları dinleyin! Söyleyecekleri şeyler önemli olabilir.

Makinaların genelde söyleyecekleri çok şey vardır ama gerekli ses ve görüntü ekipmanları ile donatılmamıştır. Telemetrik sistemleri kullanarak onları dinleyebilir, ölçülebilir her şey hakkında bilgi alabilirsiniz.

Telemetri deyince tam neyi kastediyoruz?  Devamını oku...

Veri Güvenliği

Kablolu sistemler kapalı alanda çalıştıkları için veri güvenliği açısından daha üstün gözükmelerine rağmen, gerçek tam da böyle değildir. GSM/GPRS ağı üzerinde çalışan telemetrik modüller Devamını oku...

RF Sistemler

Radyo dalgaları uzayda hareket eden ve pek çok iletişim sisteminin temelini oluşturan elektromanyetik dalgalardır. Değişen frekansları ile radyo yayınlarının yanı sıra kablosuz cihazlarda, telefon, televizyon, radar, navigasyon ve telemetrik sistemlerde kullanılmıştır.

Radyo dalgalarında frekans belirleyici özelliktir. Kısa dalgaların

Devamını oku...

Telemetrik Takip Uygulama Örnekleri

Asagıdaki uygulama örnekleri TURA Teknoloji Danışmanlık'ın gönderdiği uygulama örneklerinden seçilmiştir. Detaylar için www.turaconsulting.com 

Uzaktan Tank İzleme Sistemleri

Her geçen gün firmaların LNG (sıvılaştırılmış doğal gaz) depolama tanklarını İzleme taleplerinde artış olmaktadır. Bu tankların çoğu ya erişimi uzak bir yerde ya da şehir dışında bulunmaktadır. Bazı yerlerde ise bulunan tank sayısı birden fazla olabilmektedir.

Telemetri modülleri, Devamını oku...

   
Real-time visitors monitor and live stats
© MUHENDIX.Com 2012, Tum hakları saklıdır.