Kitap Önerileri  

Okumadıysanız, okuyun; okuduysanız, bir daha

one-minnute-managerKen Blanchard'ın fenomen olmuş en çok satanlar arasındaki klasiği.  “Bir Dakika Yöneticisi” kendi kendini yönetebilmek için gerekli nitelikleri anlatıyor. Çok net anlatımı olan ve kolay okunabilen bir kitap. Kendi kendini yönetme ve Bir dakika Yöneticisi, güçlü, özgür ve otonom yapının doğru şekilde nasıl birleştirilmesi gerektiğini açıkça ortaya koyuyor.

Devamını oku...

Su Islahı Prensipleri ve Tasarımı

Su ıslahı mühendisliği ile ilgili teori ve pratiklere yönelik rehber. Klasik bir referans niteliğindeki bu kitabın yeni versiyonunda su islah sistemlerinin tasarımı ile ilgili kapsamlı teori ve pratikler, yasal düzenlemeler güncel çevresel konular ve kimyasal ajanlarla mücadele teknikleri güncellenmiş haliyle bulunuyor.

Devamını oku...
   
   

Twitter'da takip et  

   

Aylık Bülten  

Teknik Bülten

Ayın konusu ile ilgili, makale, bağlantı, yorum, reklam, tanıtım. Yayınlansın dediğiniz ne varsa gönderin. Tecrübe ve katkılarınız bizi memnun eder.  

Telemetri

Bugün uzaktaki makina ve ekipmanlarınızla konuştunuz mu?

Onları dinleyin! Söyleyecekleri şeyler önemli olabilir.

Makinaların genelde söyleyecekleri çok şey vardır ama gerekli ses ve görüntü ekipmanları ile donatılmamıştır. Telemetrik sistemleri kullanarak onları dinleyebilir, ölçülebilir her şey hakkında bilgi alabilirsiniz.

Telemetri deyince tam neyi kastediyoruz?  Devamını oku...

Veri Güvenliği

Kablolu sistemler kapalı alanda çalıştıkları için veri güvenliği açısından daha üstün gözükmelerine rağmen, gerçek tam da böyle değildir. GSM/GPRS ağı üzerinde çalışan telemetrik modüller Devamını oku...

RF Sistemler

Radyo dalgaları uzayda hareket eden ve pek çok iletişim sisteminin temelini oluşturan elektromanyetik dalgalardır. Değişen frekansları ile radyo yayınlarının yanı sıra kablosuz cihazlarda, telefon, televizyon, radar, navigasyon ve telemetrik sistemlerde kullanılmıştır.

Radyo dalgalarında frekans belirleyici özelliktir. Kısa dalgaların

Devamını oku...

Telemetrik Takip Uygulama Örnekleri

Asagıdaki uygulama örnekleri TURA Teknoloji Danışmanlık'ın gönderdiği uygulama örneklerinden seçilmiştir. Detaylar için www.turaconsulting.com 

Uzaktan Tank İzleme Sistemleri

Her geçen gün firmaların LNG (sıvılaştırılmış doğal gaz) depolama tanklarını İzleme taleplerinde artış olmaktadır. Bu tankların çoğu ya erişimi uzak bir yerde ya da şehir dışında bulunmaktadır. Bazı yerlerde ise bulunan tank sayısı birden fazla olabilmektedir.

Telemetri modülleri, Devamını oku...

   
Real-time visitors monitor and live stats
© MUHENDIX.Com 2012, Tum hakları saklıdır.