İngiltere Rüzgar Enerjisine Yoğun Yatırım Yapıyor

İngiltere’de E.ON, Humber Gateway “rüzgar çiftliği”nde 73 türbinden oluşan bir seri ile rüzgar enerjisinden 219 MW elektrik üretecek. Bu da 170.000 ev için yeterli.

Dünyada yaşanan enerji sorununun çözümü için rüzgar enerjisi gibi düşük karbonlu yenilenebilir enerjilerin kullanımı son derece önemli. Mart ayı içinde başlayacak kurulum, 2015 baharında tamamlanmış olacak. Bu projede kurulum aşamasında istihdam 1000 kişi tahmin edilirken işletme esnasında 30 çalışan yeterli olacak.

E.ON’in rüzgar enerjisine yapacağı yatırımla ilgili açıklama 2 bn €’yu buluyor.

Bu kapsamda Humber ırmağı kıyısındaki Humber Gateway 219 MW, Almanya kıyısına yakın Amrumbank 288 MW ve İsveç kıyısına yakın Karehamn 48 MW var. Bu offshore projelerse önümüzdeki 5 yılda E.ON tarafından yapılacak 7 bn € bütçeli endüstriyel boyutta rüzgar, güneş ve bio-mass enerji tesisleri yatırım programının bir parçası.

 

 

http://pressreleases.eon-uk.com/blogs//eonukpressreleases/archive/2011/12/15/1766.aspx

Share
Powered by Bullraider.com
   

Twitter'da takip et  

   

Aylık Bülten  

Teknik Bülten

Ayın konusu ile ilgili, makale, bağlantı, yorum, reklam, tanıtım. Yayınlansın dediğiniz ne varsa gönderin. Tecrübe ve katkılarınız bizi memnun eder.  

Telemetri

Bugün uzaktaki makina ve ekipmanlarınızla konuştunuz mu?

Onları dinleyin! Söyleyecekleri şeyler önemli olabilir.

Makinaların genelde söyleyecekleri çok şey vardır ama gerekli ses ve görüntü ekipmanları ile donatılmamıştır. Telemetrik sistemleri kullanarak onları dinleyebilir, ölçülebilir her şey hakkında bilgi alabilirsiniz.

Telemetri deyince tam neyi kastediyoruz?  Devamını oku...

Veri Güvenliği

Kablolu sistemler kapalı alanda çalıştıkları için veri güvenliği açısından daha üstün gözükmelerine rağmen, gerçek tam da böyle değildir. GSM/GPRS ağı üzerinde çalışan telemetrik modüller Devamını oku...

RF Sistemler

Radyo dalgaları uzayda hareket eden ve pek çok iletişim sisteminin temelini oluşturan elektromanyetik dalgalardır. Değişen frekansları ile radyo yayınlarının yanı sıra kablosuz cihazlarda, telefon, televizyon, radar, navigasyon ve telemetrik sistemlerde kullanılmıştır.

Radyo dalgalarında frekans belirleyici özelliktir. Kısa dalgaların

Devamını oku...

Telemetrik Takip Uygulama Örnekleri

Asagıdaki uygulama örnekleri TURA Teknoloji Danışmanlık'ın gönderdiği uygulama örneklerinden seçilmiştir. Detaylar için www.turaconsulting.com 

Uzaktan Tank İzleme Sistemleri

Her geçen gün firmaların LNG (sıvılaştırılmış doğal gaz) depolama tanklarını İzleme taleplerinde artış olmaktadır. Bu tankların çoğu ya erişimi uzak bir yerde ya da şehir dışında bulunmaktadır. Bazı yerlerde ise bulunan tank sayısı birden fazla olabilmektedir.

Telemetri modülleri, Devamını oku...

   
Real-time visitors monitor and live stats
© MUHENDIX.Com 2012, Tum hakları saklıdır.