Hadi artık tatile aya gidiyoruz!

Bir İngiliz uzay araştırma şirketi 2015 tarihinden itibaren halkın arasından isteklileri (tabi bilet içim 100 milyon Sterlin'i olanları) aya seyahate götürme hedefini açıkladı.  

Excalibur Almaz, altı adet araçtan ulaşan filosu ile aya ve ötesine turlara başlayacağını Royal Aeronautical Society'nin bir toplantısında kurucusu ve CEO'su Art Dulo'nun ağzından açıklamış. Tur projesi

Futron Corporation tarafından daha önce yapılan bir fizibilite çalışması üzerine geliştirilmiş. Aya seyhatin maliyeti 150 milyon ABD$'ı civarında tahmin ediliyor. Sonra fiyatların düşeceğini tahmin ediyorlar. Araçlarının Sovyet Uzay Programı'nda kullanıldığını ve her birinin en az 15 tur gerçekleştirebileceğiniz söyleyen Dula, ilk olarak 3 yolcuyla 2015'te Kazakistan Cosmodrome'dan uçmayı planladıklarını söylemiş. 

 

Sürümden kazanamayacakları kesin ve fiyatı ona göre belirlemişler ama bu şekilde yeni iş alanları yaratmayı da bekliyorlar.  

Read more: http://www.theengineer.co.uk/sectors/aerospace/news/space-company-aims-to-fly-customers-to-the-moon/1012946.article#ixzz1yM3geLLl

Share
Powered by Bullraider.com
   

Twitter'da takip et  

   

Aylık Bülten  

Teknik Bülten

Ayın konusu ile ilgili, makale, bağlantı, yorum, reklam, tanıtım. Yayınlansın dediğiniz ne varsa gönderin. Tecrübe ve katkılarınız bizi memnun eder.  

Telemetri

Bugün uzaktaki makina ve ekipmanlarınızla konuştunuz mu?

Onları dinleyin! Söyleyecekleri şeyler önemli olabilir.

Makinaların genelde söyleyecekleri çok şey vardır ama gerekli ses ve görüntü ekipmanları ile donatılmamıştır. Telemetrik sistemleri kullanarak onları dinleyebilir, ölçülebilir her şey hakkında bilgi alabilirsiniz.

Telemetri deyince tam neyi kastediyoruz?  Devamını oku...

Veri Güvenliği

Kablolu sistemler kapalı alanda çalıştıkları için veri güvenliği açısından daha üstün gözükmelerine rağmen, gerçek tam da böyle değildir. GSM/GPRS ağı üzerinde çalışan telemetrik modüller Devamını oku...

RF Sistemler

Radyo dalgaları uzayda hareket eden ve pek çok iletişim sisteminin temelini oluşturan elektromanyetik dalgalardır. Değişen frekansları ile radyo yayınlarının yanı sıra kablosuz cihazlarda, telefon, televizyon, radar, navigasyon ve telemetrik sistemlerde kullanılmıştır.

Radyo dalgalarında frekans belirleyici özelliktir. Kısa dalgaların

Devamını oku...

Telemetrik Takip Uygulama Örnekleri

Asagıdaki uygulama örnekleri TURA Teknoloji Danışmanlık'ın gönderdiği uygulama örneklerinden seçilmiştir. Detaylar için www.turaconsulting.com 

Uzaktan Tank İzleme Sistemleri

Her geçen gün firmaların LNG (sıvılaştırılmış doğal gaz) depolama tanklarını İzleme taleplerinde artış olmaktadır. Bu tankların çoğu ya erişimi uzak bir yerde ya da şehir dışında bulunmaktadır. Bazı yerlerde ise bulunan tank sayısı birden fazla olabilmektedir.

Telemetri modülleri, Devamını oku...

   
Real-time visitors monitor and live stats
© MUHENDIX.Com 2012, Tum hakları saklıdır.