Enerji Oscar Ödülleri sahiplerini arıyor

enerjioscarodulleriSektörel Fuarcılık tarafından bu yıl 18'incisi düzenlenecek olan ICCI 2012 – Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı, 25-26-27 Nisan 2012 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi'nde gerçekleştirilecek. Fuar, kongre ve ikili iş görüşmelerini (B2B) tek çatı altında toplayarak, enerji sektörünün en önemli paylaşım platformu olan ICCI, bu sene ikinci kez enerjinin Oscar'larını "Enerji Oscar Ödülleri" töreniyle sahiplerine verecek.

Enerji alanında özverili çalışmaları teşvik etmek amacıyla, geçtiğimiz yıl ICCI 2011 kapsamında Türkiye'de ilk defa sahiplerini bulanEnerji'nin Oscar'ları, 26 Eylül 2012 tarihinde JW Marriott Hotel Ankara'da yapılacak törenle ikinci kez sahiplerine ulaşacak.

Türkiye'de ve dünyada en önemli gündem maddelerinden biri haline

dönüşen enerji sektörüne verilen hizmetleri ve yapılan katkıları desteklemek amacıyla verilen Enerji Oscar'ları, ileri vadede yapılacak projeleri ve hizmetleri de teşvik etme amacı taşıyor. Geçtiğimiz sene farklı kategorilerde 64 ayrı ödülü sahiplerine kavuşturan Enerji Oscar'ları, Enerji Oscar Ödülleri 2011 kapsamında bu sene iki kategoride verilerek, enerji santralleri projelerini onurlandıracak.

 

 

 

 

Özellikle yenilenebilir enerji alanında yapılan yatırımları desteklemek amacıyla da verilen Enerji Oscar'ları, bu sene Yenilenebilir Enerji Santrali kategorisinde; Rüzgar, Hidroelektrik, Jeotermal, Biyokütle ve Atık ile Güneş alanında yapılan yatırımların en iyilerine verilecek. Yarışmanın bir diğer kategorisi olan Termik Santral'de ise, Doğalgaz, Kömür ve Atık Isı projeleri yarışacak.

Başvurular enerji oscar ödülleri jüri üyeleri tarafından ölçülebilir kriterlere verilecek puanlama sistemi ile değerlendirilip, her kategoride en yüksek puanı alan santrale ödül verilecek.

Yarışmanın jürisi aşağıdaki isimlerden oluşuyor:

- Ayşe Yasemin ÖRÜCÜ (ETKB Enerji İşleri Genel Müdürlüğü)

- Prof. Dr. Beril TUĞRUL (İstanbul Teknik Üniversitesi Enerji Enstitüsü )

- Doç. Dr. Mustafa TIRIS (T – Dinamik Enerji San. Dış Tic. A.Ş.)

- Muzaffer BAŞARAN (EnerjiSa)

- Dr. Oğuz CAN (Recydia A.Ş.)

- Süreyya Yücel ÖZDEN (Dünya Enerji Konseyi Türkiye Milli Komitesi)

- Doç. Dr. Yurdakul YİĞİTGÜDEN (T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Emekli Müsteşarı)

ICCI 2012 - Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı'nın ardından, 26 Eylül 2012 tarihinde düzenlenecek törene, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Taner YILDIZ, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Sayın Mahmut Mücahit FINDIKLI, TBMM Çevre Komisyonu Başkanı Sayın Erol KAYA ,TOBB Başkanı Sayın Rifat HİSARCIKLIOĞLU , EPDK Başkanı Sayın Hasan KÖKTAŞ, ICCI Yürütme Kurulu Başkanı Dr. Selahattin ÇİMEN ile çok sayıda kamu üst düzey yetkilisi, akademik ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin ve enerji sektörünün önde gelen profesyonelleri katılacak.

Share
Powered by Bullraider.com
   

Twitter'da takip et  

   

Aylık Bülten  

Teknik Bülten

Ayın konusu ile ilgili, makale, bağlantı, yorum, reklam, tanıtım. Yayınlansın dediğiniz ne varsa gönderin. Tecrübe ve katkılarınız bizi memnun eder.  

Telemetri

Bugün uzaktaki makina ve ekipmanlarınızla konuştunuz mu?

Onları dinleyin! Söyleyecekleri şeyler önemli olabilir.

Makinaların genelde söyleyecekleri çok şey vardır ama gerekli ses ve görüntü ekipmanları ile donatılmamıştır. Telemetrik sistemleri kullanarak onları dinleyebilir, ölçülebilir her şey hakkında bilgi alabilirsiniz.

Telemetri deyince tam neyi kastediyoruz?  Devamını oku...

Veri Güvenliği

Kablolu sistemler kapalı alanda çalıştıkları için veri güvenliği açısından daha üstün gözükmelerine rağmen, gerçek tam da böyle değildir. GSM/GPRS ağı üzerinde çalışan telemetrik modüller Devamını oku...

RF Sistemler

Radyo dalgaları uzayda hareket eden ve pek çok iletişim sisteminin temelini oluşturan elektromanyetik dalgalardır. Değişen frekansları ile radyo yayınlarının yanı sıra kablosuz cihazlarda, telefon, televizyon, radar, navigasyon ve telemetrik sistemlerde kullanılmıştır.

Radyo dalgalarında frekans belirleyici özelliktir. Kısa dalgaların

Devamını oku...

Telemetrik Takip Uygulama Örnekleri

Asagıdaki uygulama örnekleri TURA Teknoloji Danışmanlık'ın gönderdiği uygulama örneklerinden seçilmiştir. Detaylar için www.turaconsulting.com 

Uzaktan Tank İzleme Sistemleri

Her geçen gün firmaların LNG (sıvılaştırılmış doğal gaz) depolama tanklarını İzleme taleplerinde artış olmaktadır. Bu tankların çoğu ya erişimi uzak bir yerde ya da şehir dışında bulunmaktadır. Bazı yerlerde ise bulunan tank sayısı birden fazla olabilmektedir.

Telemetri modülleri, Devamını oku...

   
Real-time visitors monitor and live stats
© MUHENDIX.Com 2012, Tum hakları saklıdır.