Kitap Önerileri  

Bu Sizi daha Akıllı Yapacak

David Brooks’un ön sözüyle John Brockman’ın kitabı, “Bu Sizi Daha Akıllı Yapacak”  herkesin ufkunu açabilecek fikirlere değiniyor. “Herkesin kavrama kabiliyetini geliştirecek bilimsel kavramlar nelerdir?” kitabın konusu ve John Brockman’ın dünyanın en önemli düşünürlerine yönelttiği soru bu. Gelen cevaplar psikoloji, felsefe, ekonomi, fizik, sosyoloji ve daha pek çok alanın öncülerinden. Kitap en çok satanlar arasında.

Devamını oku...

Enerji Sistemleri Tasarımı ve İşletmesi

Alanında 50 yıldan fazla tecrübesi olan bir uzman tarafından yazılan Enerji Sistemleri Tasarımı ve İşletmesi, en uygun enerji sisteminin seçimi,

Devamını oku...
   

İleri düzey quantum mekaniği

advanced quantum mechanicsLisans üstü derecesi için uygun olan bu kitapta quantum mekaniğinin matematiksel boyutu yerine pratik uygulamalarına yer veriliyor. Öğrencilere bir takım teorik araçlar sunarken quantum nakliyesinden nanoteknolojiye kadar gerçek hayattan örnekleri ele alıyor.

İkinci quantumlamadan başlayarak, yazarlar farklı fizik örnekleri ile nasıl kullanıldığını göstermişler. Daha sonra, elektro manyetik alanın üzerinde durarak klasik alanların nasıl quantize edildiğinden bahsetmişler. Maxwell denkleminden başlayıp, fotonlara, eşevrelerden fotonun soğurulması ve yayılmasına kadar gitmişler.   

Master seviyesinde quantum mekaniğinin özgün anlatımından sonra kitap, göreceli quantum mekaniğine bir giriş yapılarak sonlandırılmış. Bu kısımda Dirac denklemi göreceli ikinci quantizasyon da kapsanmış. Kitabın içinde 70 tane konu sonu problem var. Bası soruların cevapları bölümlerin sonunda veirlmiş. Ders verenler için ise www.cambridge.org/9780521761505 adresinde tüm problemlerin çözümü var.

Cambridge University Press; Aralık 2012
360 sayfa; ISBN 9781139609722

Share
Powered by Bullraider.com
   
Gerçek Zamanlı Yönetim Sistemleri
   
Uzaktan hareketli ve sabit tank takibi
   
Müşteri akaryakıt tüketimi ve tank takibi
   

Teknik Bülten  

   
Real-time visitors monitor and live stats
© MUHENDIX.Com 2012, Tum hakları saklıdır.