Kitap Önerileri  

Bu Sizi daha Akıllı Yapacak

David Brooks’un ön sözüyle John Brockman’ın kitabı, “Bu Sizi Daha Akıllı Yapacak”  herkesin ufkunu açabilecek fikirlere değiniyor. “Herkesin kavrama kabiliyetini geliştirecek bilimsel kavramlar nelerdir?” kitabın konusu ve John Brockman’ın dünyanın en önemli düşünürlerine yönelttiği soru bu. Gelen cevaplar psikoloji, felsefe, ekonomi, fizik, sosyoloji ve daha pek çok alanın öncülerinden. Kitap en çok satanlar arasında.

Devamını oku...

Enerji Sistemleri Tasarımı ve İşletmesi

Alanında 50 yıldan fazla tecrübesi olan bir uzman tarafından yazılan Enerji Sistemleri Tasarımı ve İşletmesi, en uygun enerji sisteminin seçimi,

Devamını oku...
   

Telemetrik Takip Uygulama Örnekleri

Asagıdaki uygulama örnekleri TURA Teknoloji Danışmanlık'ın gönderdiği uygulama örneklerinden seçilmiştir. Detaylar için www.turaconsulting.com 

Uzaktan Tank İzleme Sistemleri

Her geçen gün firmaların LNG (sıvılaştırılmış doğal gaz) depolama tanklarını İzleme taleplerinde artış olmaktadır. Bu tankların çoğu ya erişimi uzak bir yerde ya da şehir dışında bulunmaktadır. Bazı yerlerde ise bulunan tank sayısı birden fazla olabilmektedir.

Telemetri modülleri, verilerin uzak sahalardan gerçek-zamanlı olarak toplanabilmesini sağlar. Toplanan veriler her tür OPC yazılım uygulamasına (SCADA, vb.) bir OPC sunucusu aracılığı ile iletilebilmektedir.

Alarm seviyeleri en kritik parametrelerdir. Bunlar, basınç, seviye ya da sıcaklık şeklinde olabilir. Parametrelerin alarm seviyelerini geçmesi durumunda telemetrik sistemlerle bu bilgi anında işletme sorumlularına bildirilebilir. Ayrıca alarm seviyeleri ve diğer parametreler de uzaktan erişimle ayarlanabilir.

 

GSM/GPRS izleme sistemleri, LPG tanklarının, sayaçlarının ve dağıtıcılarının uzaktan kontrolü için kapsamlı çözümler sunmaktadır. İzlenen ünitelerden elde edilen veriler gaz tedarikçisine herhangi bir coğrafi sınır olmadan gerçek zamanlı olarak iletilebilmektedir.

 

Sayaç Okuma Sistemleri

Elektrik, su, doğalgaz, vs. şebekelerinde kullanılan sayaçlar telemetrik sistemlerle uzaktan okunabilir ve veirler anlık olarak merkezi veri tabanına ve faturalama sistemine aktarılabilir. Artık gittikçe yaygınlaşan uygulama özellikle GSM/GPRS ağı kullanılarak başarılı sonuçlar vermektedir.

 

Silo İzleme

Silo seviyesinin gerçek zamanlı olarak kontrolü Müşterilerinizin hammadde ihtiyaçlarını sürekli kendisinin takip edip ihtiyaçlarını size kendisinin sipariş etmesi durumu artık ortadan kalkmaktadır. Telemetrik sistemlerle silo seviyelerini gerçek zamanlı olarak takip edip tam zamanında sevkiyat gerçekleştirilebilir. 

 Daha farklı uygulama örnekleri için www.turaconsulting.com 

Lojistik Çözümler

Karayolu Buzlanma Uyarısı

Uzaktan Sıcaklık Kontrolu

Akaryakıt Tankı İzleme 

 

 

Share
Powered by Bullraider.com
   
Gerçek Zamanlı Yönetim Sistemleri
   
Uzaktan hareketli ve sabit tank takibi
   
Müşteri akaryakıt tüketimi ve tank takibi
   

Teknik Bülten  

   
Real-time visitors monitor and live stats
© MUHENDIX.Com 2012, Tum hakları saklıdır.