Muhendix.Com, vermiş olduğu hizmetler, üyelik bilgileriniz ve gerçekleştireceğiniz alışveriş işlemleri için güvenlik ve gizlilik politikası uygulamaktadır. Muhendix.Com kullanıcılarına daha güvenli bir internet ortamı sağlamayı ilke olarak benimsemektedir. Lütfen Muhendix.Com sitesini kullanmaya başlamadan önce politikalarımızı ve kullanım koşullarımızı dikkatlice okuyunuz.

Gizlilik Politikası

Muhendix.Com, kullanıcıların üye olurken ve alışveriş işlemleri sırasında vermiş oldukları kişisel bilgileri hiçbir şekilde ve gerekçeyle başka kurum ve kuruluşlarla paylaşmayacağını taahhüt etmektedir. Kullanıcıların vermiş oldukları bilgiler sadece Muhendix.Com sitesiyle ilgili güncel bilgilerin ve duyuruların gönderilmesi sırasında kullanılmaktadır. Kişisel bilgiler hiçbir şekilde başka firmaların reklam, tanıtım ve pazarlama çalışmalarında kullanılmamaktadır. Verilen bilgiler kullanıcının yazılı izni olmadıkça diğer kullanıcılarla kesinlikle paylaşılmamaktadır. Muhendix.Com sitesinde kullanıcıların girmiş oldukları tüm kişisel bilgilere sadece kullanıcının kendisi ulaşabilmekte ve değişiklik yapabilmektedir. Kullanıcıların diğer kullanıcıların üyelik bilgilerine erişim hakları yoktur ve herhangi bir şekilde kişisel bilgilerinize ulaşmaları mümkün değildir. Muhendix.Com, üyelerinden kesinlikle e-mail / posta / telefon yoluyla kişisel bilgilerini, kredi kartı bilgilerini ve şifrelerini istememektedir. Lütfen bu tarz bir e-mail / posta / telefon aldığınızda, durumu dikkate almayın. Almış olduğunuz e-maili / posta / telefonu Muhendix.Com’la paylaşmanız diğer kullanıcılarımızında bilgilendirilmeleri açısından önem taşımaktadır. Muhendix.Com tarafından yapılan anket sorularına verilen yanıtlar ve kullanıcıdan alınan kişisel bilgiler Muhendix.Com sitesinin üye profilini belirlemek amacıyla gizlilik politikasına uygun olarak kullanılmaktadır.

Kullanıcıların ve her ziyaretçinin sitemize giriş yaptıkları ip adresi ve ziyaret ettiği sayfalar hem güvenlik hem de istatistiksel amaçlı olarak kaydedilmekedir. 

Kullanım Koşulları

Muhendix.Com web yayınlarını kendine ait www.muhendix.com adresinden gerçekleştirmektedir. Satış, üyelik, e-tahsilat işlemlerini yine bu adresten PayPal üzerinden korumalı olarak gerçekleştirmektedir.

Herhangi bir sitede Muhendix.Com logosunu görmeniz bu güvenlik kurallarının o sitede geçerli olduğu anlamına gelmez. Zira logomuzu izinsiz ve kötü niyetle kullanmak isteyen kişiler olabilir. Lütfen işlem yapmadan önce web adresini kontrol ediniz.

Veri girişi ve aktarımı yapılan platformlarda, bu bilgilerin dışarıdan izlenebilmesi söz konusudur. Ancak güvenlik ihtiyacı bulunan sitelerde SSL adı verilen güvenlik sistemi sayesinde girdiğiniz bilgiler kullandığınız web browserda kompleks bir kodlama algoritması kullanılarak şifrelenir ve transfer edilir. Bu şifrelenmiş bilgi ise ancak sizin bağlı olduğunuz web sunucusunda çözülerek, gerçek veriye dönüşmektedir.

Muhendix.Com web adreslerinde gerçekleştireceğiniz tüm veri transferleri üye girişininden itibaren şifrelenerek korunmaktadır. Bu şifreleme işlemi uluslararası güvenlik standardı olan SSL (Secure Sockets Layer) ile gerçekleştirilmektedir. Muhendix.Com adresinde tüm para transferleri ve kendi web siteleri için gerçekleştirdikleri veri transferleri SSL ile gerçekleştirilmektedir. Ayrıca kredi kartlarınıza ait bilgiler üye bilgilerimizin bulunduğu veritabanlarında kayıtlı tutulmamaktadır. Bu yüzden kişisel ve kredi kartı bilgileriniz 3. şahıslar tarafından görülemez. Para transfer işlemleri ise PayPal vasıtasıyla yapılmaktadır.

Muhendix.Com web adresinden bir ürün satın almak; tartışmalara katılabilmek ve yorum yapabilmek gibi ücretsiz sunulan diğer hizmetlerden yararlanmak için üye olmanız ve bazı kişisel bilgileri vermeniz gerekmektedir. Bu bilgiler adınız, soyadınız, adresiniz, e-posta adresiniz, fatura bilgileri, vb' dir. Muhendix.Com vermiş olduğunuz tüm kişisel kimlik bilgilerinizi gizli tutar. Satınalma işlemi yalnızca internet ortamında indirilebilir dosyalar için söz konusu olduğundan bir kargo/kurye işlemi gerektirmez.

Kart bilgileriniz sadece PayPal/bankaya onay için gönderilir. Kart bilgileriniz hiç bir şekilde veritabanlarımızda kayıtlı tutulmamaktadır. Bu yüzden her alışveriş yaptığınızda eğer kredi kartı ile ödeme yapacak iseniz kart bilgilerinizi yeniden girmelisiniz.

Üye sıfatı ile gerçekleştirdiğiniz işlemlerde ve veri girişlerinde yasalara ve genel ahlak kurallarına uymanız gerekmektedir. Aksi durumlarda üyeliğiniz fesh edilecek ve yasal mercilerden bir talep gerçekleşmesi durumunda, bu üye veya üyeler hakkındaki bilgiler yetkili merciye verilecektir.

Yukarıda belirtilen haller dışında kişisel bilgileriniz hiç bir şekilde üçüncü kişiler ile paylaşılmayacaktır.

Muhendix.Com web adresinde, reklam veren şirketlerin internet sitelerine bağlantı sağlanmaktadır. Muhendix.Com bağlantı verdiği sitelerin bilgi kullanımı, etik ilkeleri ve gizlilik prensiplerinden sorumlu değildir.

Muhendix.Com web adresinde, yayınlanan hiçbir yazı, resim ve/veya diğer dokümanlar üçüncü kişiler tarafından Muhendix.Com’un yazılı izni olmaksızın kullanılamaz, link verilemez.

Bu sitedeki herhangi bir materyalin, içeriğin herhangi bir imzasız kullanımı telif, kopyalama yasaları, ticari yasalar, güvenlik ve tanıtım yasaları ve iletişim kanunları ve statülerine tecavüz eder. Hak sahibi Muhendix.Com her hakkını saklı tutar.

Bu sayfada yer alan çeşitli bilgiler (örn. yeni güvenlik uygulamaları) ilan edilen sınır ve prensipleri değiştirmemek kaydı ile sık sık güncellenir. Lütfen bu bilgileri periyodik olarak kontrol ediniz.

Muhendix.Com’da kredi kartı (Visa, MasterCard) ile alışveriş yapılabilir. Siparişlerin işleme alınması, siparişin verildiği zaman değil, kredi kartı hesabından sipariş tutarı kadar para blokesinin yapıldığı zamandır. Muhendix.Com tüm siparişlerinizi, T.C. yasalarının gerektirdiği şekilde fatura düzenleyerek fatura adresine postalayacaktır. Yapılan alışverişlerdeki tüm fiyatlar YTL ve TL olarak ve KDV dahil olarak verilmiştir. Muhendix.Com, dizgi ve sistem hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıkları nedeniyle ortaya çıkabilecek sorunlarda fiyatlarını değiştirme hakkına sahiptir.

Muhendix.Com herhangi bir teknik aksaklıktan dolayı satın aldığınız ürünü teslim edemeyecek olması durumunda ilgili bölümümüz tarafından size e-posta ile bilgi verilir ve ürün bedeli karşılığı bloke edilen tutar kredi kartınızdan kaldırılır.

Almış olduğunuz ürününüzün ilgili indirme bağlantısı çalışmadığı durumlarda, lütfen bize e-mail gönderiniz.

Share
   

Aylık Bülten  

Teknik Bülten

Ayın konusu ile ilgili, makale, bağlantı, yorum, reklam, tanıtım. Yayınlansın dediğiniz ne varsa gönderin. Tecrübe ve katkılarınız bizi memnun eder.  

Telemetri

Bugün uzaktaki makina ve ekipmanlarınızla konuştunuz mu?

Onları dinleyin! Söyleyecekleri şeyler önemli olabilir.

Makinaların genelde söyleyecekleri çok şey vardır ama gerekli ses ve görüntü ekipmanları ile donatılmamıştır. Telemetrik sistemleri kullanarak onları dinleyebilir, ölçülebilir her şey hakkında bilgi alabilirsiniz.

Telemetri deyince tam neyi kastediyoruz?  Devamını oku...

Veri Güvenliği

Kablolu sistemler kapalı alanda çalıştıkları için veri güvenliği açısından daha üstün gözükmelerine rağmen, gerçek tam da böyle değildir. GSM/GPRS ağı üzerinde çalışan telemetrik modüller Devamını oku...

RF Sistemler

Radyo dalgaları uzayda hareket eden ve pek çok iletişim sisteminin temelini oluşturan elektromanyetik dalgalardır. Değişen frekansları ile radyo yayınlarının yanı sıra kablosuz cihazlarda, telefon, televizyon, radar, navigasyon ve telemetrik sistemlerde kullanılmıştır.

Radyo dalgalarında frekans belirleyici özelliktir. Kısa dalgaların

Devamını oku...

Telemetrik Takip Uygulama Örnekleri

Asagıdaki uygulama örnekleri TURA Teknoloji Danışmanlık'ın gönderdiği uygulama örneklerinden seçilmiştir. Detaylar için www.turaconsulting.com 

Uzaktan Tank İzleme Sistemleri

Her geçen gün firmaların LNG (sıvılaştırılmış doğal gaz) depolama tanklarını İzleme taleplerinde artış olmaktadır. Bu tankların çoğu ya erişimi uzak bir yerde ya da şehir dışında bulunmaktadır. Bazı yerlerde ise bulunan tank sayısı birden fazla olabilmektedir.

Telemetri modülleri, Devamını oku...

   
Real-time visitors monitor and live stats
© MUHENDIX.Com 2012, Tum hakları saklıdır.