Kitap Önerileri  

Görünmeyeni Gözünüzde Canlandırma

Biyolojik sistemlerin mikroskopik yapısı fizyolojik özelliklerini anlamak için en önemli şeydir. Bu konu hakkında bildiklerimizin çoğu imaj oluşturma teknikleri ile ortaya kondu. Dolayısıyla 21. yüzyıl biyologları mikroskobik görüntüleme tekniklerini bilmek zorundalar. Bu kitap da okuyucusunu bu tekniklerin pek çoğu ile araştırmalarında kullanmaya yetecek düzeyde 

Devamını oku...

Süpergravite

supergravitySüpergravite, string teorisi ile birlikte teorik fizikteki en önemli gelişmeler arasında. Bu alanda çalışan tanınmış iki kişi tarafından yazılan kitap, Minkowski’nin uzay zamanı göreceli alan teorisi ile başlayıp, diferansiyel geometri ve gravitenin ilgili kısımlarına değindikten sonra temel supergravite teorileri (D=4 ve D=11) ile devam ediyor.  Devamını oku...

   

Yönetici Kursu

İşinize yaramasa bile astlarınızdan hazırlaması zor raporlar isteyin.

Size sunulan rapor ne kadar özenle hazırlanmış olursa olsun eksik tespit edin ve beğenmediğiniz kısımlarına çizik atın.

Asla astlarınıza özel hayatınızdan bahsetmeyin,Onların yanında sürekli işten bahsedin.

Günaydın,iyi akşamlar derken bile ses tonunuz donuk olmalı.

Astlarınızın yaptığı işleri beğenmeme yönünde tavır alın.

Kendi yapabileceğiniz fakat astlarınıza da yaptırabileceğiniz Ufak tefek işleri mutlaka astlarınıza yaptırın.(Yaptığı işi yine beğenmeyin.)

Size espiri yapıp da havayı yumuşatmak isteyenlere tebessüm etmeyin.

Onları yanınıza çağırıp acil iş vereceğiniz vaktin mesai bitimine 5 dk.kala veya öğle arası olmasına dikkat edin.

Onlara zor görevler verin ve gerçekleşmesi için kısa vakit tanıyın.

Bir işi bitirmeden başka bir iş daha vermeye çalışın.

Şikayetlenirlerse yaptığı işin basit birşey olduğunu ima edin.

Toplantılarınızda bitirilmiş işlerden değil bitirilmemiş işlerden bahsedin.

Pazartesi günü öğleden önce toplantı yapın,Bitiremedikleri işler için neden cumartesi pazar bitirmediniz diye sorarak ücretsiz fazla mesaiye alıştırın.

Fırça atacak bir bahane bulduğunuzda fırsatı sakın kaçırmayın.

Onlara verdiğiniz işin daha pratik çözüm yollarını bilseniz bile onlara söylemeyin.Kendileri uğraşıp, bulabiliyorlarsa bulsunlar.

Doldurmasını istediğiniz tablo türünden boş raporları kağıt olarak verin,elektronik ortamda isteyin.O uğraşıp aynı tabloyu bir daha çizsin.

Hediye vermek isterlerse kabul etmeyin.

Sizden izin isterlerse sebebini sorun ve izin verseniz bile zorluklar çıkartın ki bir daha izin isterken iyice bir düşünsün.

Satışlar iyi gitse bile sürekli kötüymüş gibi bir hava verin.

Zam verme konusunda yetkiniz varsa zam isteyenlere vasıflarındaki eksikliklerden(ileri düzey ing.sertifikası vs.) bahsedin.Önce o vasfı kazanması gerektiğini söyleyin.

Share
Powered by Bullraider.com
   

Twitter'da takip et  

   

Aylık Bülten  

Teknik Bülten

Ayın konusu ile ilgili, makale, bağlantı, yorum, reklam, tanıtım. Yayınlansın dediğiniz ne varsa gönderin. Tecrübe ve katkılarınız bizi memnun eder.  

Telemetri

Bugün uzaktaki makina ve ekipmanlarınızla konuştunuz mu?

Onları dinleyin! Söyleyecekleri şeyler önemli olabilir.

Makinaların genelde söyleyecekleri çok şey vardır ama gerekli ses ve görüntü ekipmanları ile donatılmamıştır. Telemetrik sistemleri kullanarak onları dinleyebilir, ölçülebilir her şey hakkında bilgi alabilirsiniz.

Telemetri deyince tam neyi kastediyoruz?  Devamını oku...

Veri Güvenliği

Kablolu sistemler kapalı alanda çalıştıkları için veri güvenliği açısından daha üstün gözükmelerine rağmen, gerçek tam da böyle değildir. GSM/GPRS ağı üzerinde çalışan telemetrik modüller Devamını oku...

RF Sistemler

Radyo dalgaları uzayda hareket eden ve pek çok iletişim sisteminin temelini oluşturan elektromanyetik dalgalardır. Değişen frekansları ile radyo yayınlarının yanı sıra kablosuz cihazlarda, telefon, televizyon, radar, navigasyon ve telemetrik sistemlerde kullanılmıştır.

Radyo dalgalarında frekans belirleyici özelliktir. Kısa dalgaların

Devamını oku...

Telemetrik Takip Uygulama Örnekleri

Asagıdaki uygulama örnekleri TURA Teknoloji Danışmanlık'ın gönderdiği uygulama örneklerinden seçilmiştir. Detaylar için www.turaconsulting.com 

Uzaktan Tank İzleme Sistemleri

Her geçen gün firmaların LNG (sıvılaştırılmış doğal gaz) depolama tanklarını İzleme taleplerinde artış olmaktadır. Bu tankların çoğu ya erişimi uzak bir yerde ya da şehir dışında bulunmaktadır. Bazı yerlerde ise bulunan tank sayısı birden fazla olabilmektedir.

Telemetri modülleri, Devamını oku...

   
Real-time visitors monitor and live stats
© MUHENDIX.Com 2012, Tum hakları saklıdır.